Hjertelig velkommen på grunnbeinnedleggelse i Fyrvika
Vi har gleden av å invitere deg til en helt spesiell seremoni for å markere byggestarten på The Whale.
Sted: Fyrvika, Andenes
Dato: Fredag 8. august
Tid: 15:00 – 16:30
Arrangementet skjer i tilknytning til Andøydagan, som starter sitt offisielle program kl. 17:00 samme dag.
Program:
Seremonien begynner inne i Fyrvika og byr på spennende innslag. Camilla Ilmoni og Elliot Meier står for programledelsen.
Etterpå går vi samlet ut på Sløyken, tomta der The Whale bygges, for en symbolsk seremoni inspirert av funnet av et flere hundre år gammelt hvalbein.
Disse medvirker:
Benn Eidissen, styreleder i The Whale AS
Roger Pettersen, prosjektleder for bygg i The Whale AS
Lisbeth Seppola, styremedlem i The Whale AS
Kjell-Are Johansen, ordfører Andøy kommune
Sveinung Ellingsen, kommunedirektør i Andøy
André Mowinckel, kommunearkitekt i Andøy
Bjørnar Skjæran, parlamentarisk leder for Arbeiderpartiet
Gratis inngang. Begrenset antall plasser.
Påmelding til camilla@thewhale.no eller SMS til 469 32 899.
Frist for påmelding: 4. august
Bakgrunn:
Under de arkeologiske utgravingene på tomta fant arkeologer ved UiT et stort hvalbein under et gammelt gulv. En tolkning er at beinet var brukt som en del av fundamentet i et bygg – kanskje for å bringe lykke. Seremonien vår er inspirert av dette.